Menu pionowe
Szukaj
Kategorie

Twój telefon komórkowy

Takie stwierdzenie moglibyśmy napisać do każdej osoby innego narodu, albowiem w tej chwili telefony komórkowe stały się urządzeniami, bez których społeczeństwo nie potrafi żyć. Wręcz intuicyjne rozmowy z koleżanką bądź sąsiadką są przenoszone na drogę komórkową, mimo że mają one do siebie zaledwie kilka kroków. Dzieje się tak dlatego, że sklep internetowy z telefonami i wiele innych sklepów, które upowszechniają tego rodzaju rządzenia, na każdym kroku reklamują swój asortyment, pokazując same zalety, a człowiek przez własną komfort zamiast iść z koleżanką na spacer, rozmawia z nią przez telefon, bez opuszczania domu.

Jeszcze dwadzieścia lat temu telefon z klapką dla kobiety czy inny drogi telefon innowacyjny, był dobrem luksusowym, dostępnym jedynie dla najbogatszych, dziś prawie że właściwie każdy ma własny telefon i korzysta z niego przez większą część własnego dnia. Idąc do pracy, jadąc samochodem czy autobusem, za każdym razem i na każdym kroku rozmawiamy przez telefon, tłumacząc się brakiem czasu na tradycyjne rozmowy przy kawie.

Na 100 procent telefony komórkowe są ogromnym ułatwieniem dla społeczeństwa, pozwalają połączyć się z ludźmi globalnie, pomimo to rozsuwany telefon lub pancerny smartfon najwyższej marki nie powinien być traktowany jako urządzenie zastępujące normalną rozmowę z drugim człowiekiem. Także smsy stały się narzędziem do prowadzenia rozmów, które są ubogie, skrótowe i w większości wypadków priorytetowo ograniczone. Telefony komórkowe powinny być traktowane jako urządzenia potrzebne i pomocne, ale nie niezbędne do codziennego działania w społeczeństwie.

Sprawdź także: telefon wodoodporny.